בעיות ראייה

אופטיק ליין

בעיות ראייה פוגעות בצורה משמעותית באיכות החיים ומחמירות עם הגיל. הדרך היחידה לאבחן את הבעיה ולמצוא עבורה פתרון יעיל, היא לבצע בדיקה מקצועית ומעמיקה.

המומחים של אופטיק ליין ובראשם אבי דנש הינם אופטומטריסטים מומחים ומוכרים ע"י משרד הבריאות ובעלי ניסיון רב שנים. הם מציעים לך בדיקה מעמיקה ומקצועית המאפשרת אבחון מדויק של הבעיה. לאחר אבחון, מספקים לך פתרון מקצועי ואמין עבור סוגים שונים של בעיות ראייה ומחלות עיניים, לצד שירות אישי ועם אחריות מלאה (ראה פירוט אודות האחריות).

באופטיק ליין אנו מציבים אותך בראש סדר העדיפויות ומאחורינו שורה ארוכה של לקוחות מרוצים. לתיאום פגישת ייעוץ לאבחון של בעיית ראייה וטיפולה, אנו מזמינים אותך כבר עכשיו ליצור עמנו קשר!

בעיות ראייה ומחלות עיניים נפוצות

מהי עין עצלה?

עין עצלה, שנקראת בעגה המקצועית “אמבליופיה”, היא תופעה שבה העין לא מצליחה להגיע לחדות ראיה מספקת. הגורמים העיקריים לעין עצלה הם ראיה לא מתוקנת מילדות, פזילה וחסמים כגון קטרקט מולד או צניחת עפעף. לפי הסטטיסטיקה, בעיות ראייה מהסוג של עין עצלה קיימות אצל 30% מהאוכלוסייה והן גורמות לסיכון של 1.2% לאיבוד ראיה בטווח הארוך.

חשיבות הבדיקה לעין עצלה

בשנים האחרונות, גורמי הסיכון שנלווים לתופעה של עין עצלה יורדים בצורה משמעותית. הסיבה לכך קשורה למודעות גבוהה יותר אצל קהל היעד וקבוצות הסיכון, לבדיקות ראייה טובות יותר עבור ילדים ולמכשור טכנולוגי מתקדם שנמצא במרפאות המובילות.

בדיקות ראייה לילדים

ביצוע בדיקות ראייה שגרתיות חשוב מאוד בכל גיל ובמיוחד לקראת הכניסה לבית הספר. בבדיקות ראייה לילדים מתמקדים בסימנים להימצאות אמבליופיה/ עין עצלה ובוחנים גורמי סיכון כמו פזילה או ליקוי רפרקטיבי, או למשל משקפיים לא תקינים. במידה ומזהים את הסימנים לעין עצלה, יש לבצע בדיקות נוספות שמטרתן לסייע למתן הטיפול המתאים.

מהי פזילה?

פזילה היא תופעה נפוצה מכפי שנהוג לחשוב. מבחינה מקצועית, היא מוגדרת כמצב שבו עין אחת צופה במטרה והעין השנייה צופה בנקודה שונה. פזילה נגרמת מחוסר תיאום בין שרירי העין והיא באה לידי ביטוי בהפעלה לקויה שלהם. הסכנה העיקרית היא מפני מצב שבו פזילה גורמת לראיה מעורפלת, כפולה, עייפות, מאמץ יתר ואפילו לעין עצלה.

מהי הפרעות תפקודיות בעין?

הפרעות תפקודיות בראיה עשויות להתבטא בפעילות יתרה או חסרה של מערכת העין. המשמעות בפועל עשויות להיות רבות: טשטוש ראיה מקרוב, אי נוחות, כאבי עיניים, כאבי ראש, תחושת מאמץ, עייפות מוגברת בזמן עבודה מול מחשב, ראיה מטושטשת בלילה ובלבול בין מילים ושורות בקריאה.

חשוב לזכור שכל אחת מהבעיות לעיל יכולה להופיע גם אצל מטופלים שכבר נבדקו ומרכיבים משקפיים ולא תמיד הפציינט יודע לקשר את אותן הפרעות לעיניים.  כמו כן, ייתכן שבוצעו בדיקות רבות ולא מצאו הפתרון לתלונות.

טיפול בפזילה בעזרת משקפיים

ראוי לטפל בפזילה בשלב מוקדם ככל הניתן על מנת למנוע ממנה להתפתח לעין עצלה ולכן חשוב לבצע בדיקה מעמיקה ויסודית אצל אופטומטריסט מומחה ומוכר ע”י משרד הבריאות, שתאפשר לאבחן בצורה ודאיות את הבעיה. בנוסף, השלב הראשוני בטיפול בפזילה הוא תיקון רפרקטיבי מלא שמתבצע בעזרת משקפיים על ידי אופטומטריסט או רופא עיניים מומחה.

חשיבות הבדיקה לעין עצלה

בשנים האחרונות, גורמי הסיכון שנלווים לתופעה של עין עצלה יורדים בצורה משמעותית. הסיבה לכך קשורה למודעות גבוהה יותר אצל קהל היעד וקבוצות הסיכון, לבדיקות ראייה טובות יותר עבור ילדים ולמכשור טכנולוגי מתקדם שנמצא במרפאות המובילות.

הפרעה כתוצאה מעבודה מול מחשב

כיום יש הרבה אנשים שעובדים מול מחשב או בקריאה מרובה והם סובלים מהפרעות שלא אובחנו כראוי. גם במקרה זה, יש חשיבות עליונה לאבחנה נכונה.

אבחנה של הפרעות תפקודיות בראיה מתבצעת בעזרת מכשירים אופטיים מיוחדים ובדיקה מעמיקה שמבוצעת ע”י מומחה. המומחים של אופטיק ליין ובראשם אבי דנש הינם אופטומטריסטים מומחים ומוכרים ע”י משרד הבריאות ובעלי ניסיון רב שנים המתבטא באבחון מקצועי ומדויק שמגדיל בצורה משמעותית הסיכוי לפתרון הבעיה.

תסמונת ראיית מחשב

תסמונת ראיית מחשב היא כינוי למאמץ עיניים שנובע משימוש ממושך ורציף במחשב. הסימנים לבעיה יכולים להיות יובש, צריבות בעיניים, ראיה מטושטשת , כאבי ראש, צוואר וכתפיים.

זו בעיה נפוצה הדורשת טיפול המשלב תיקון אופטי וכן שינוי הרגלי עבודה (כמו יצירת הפסקות  לצורך מנוחה לעיניים) ושנוי סביבת העבודה.  לטיפול זה, יש אחוזי הצלחה גבוהים.

הפתרון: משקפי OFFICE

הפתרון האופטימלי לתסמונת ראיית מחשב הוא שימוש במשקפי OFFICE. אלו משקפיים מיוחדות שנותנות מענה לטווח ראיה שונים, החל מהמחשב ועד הקריאה הקרובה. בד”כ פתרון זה מתאים לגילאי 40 ומעלה.

מומלץ להניח את מסך המחשב במרחק של 50-70 ס”מ מהעיניים ובזווית של 15 מעלות מתחת לגובה האישונים. זו התאמה חד פעמית שמשפרת את איכות הראיה ומונעת בעיות ראיה מיותרות. בנוסף, מומלץ ליזום הפסקות  של 20 שניות כל 20 דקות.

את ההפסקות צריך ליזום באופן אקטיבי בימים הראשונים ולאחר מכן קל להתרגל אליהן. כמו כן, יש למצמץ מדי פעם כדי למנוע התייבשות של העין, תחושת אדמומיות וצריבה ולהקפיד על ישיבה בגב זקוף וישר

קרטוקונוס – KERATOCONUS

KERATOCONUS היא מחלה ניוונית של הקרנית הגורמת לעיוות הקרנית ושינוי שלה לצורת חרוט. בתהליך הזה הקרנית הופכת להיות פגיעה, דקה ובולטת ביותר.  המחלה מתפתחת בערך מגיל 40 ומעלה והסיבות ל- KERATOCONUSעשויות להיות גנטיות או בשל שפשוף מוגזם של העיניים לאחר דלקות, אלרגיות וכן הלאה.

אנשים שסובלים מקרטוקונוס מעידים על ראיית הילה מסביב לחפצים ועל קושי באיתור עצמים קטנים ורחוקים. העיוות בקרנית העין הורס את איכות הראייה ובעקבותיו יש עליה במרשם ובמספר הצילינדר.

השלב הראשוני והחשוב בטיפול בקרטוקונוס היא בדיקת ראייה מוקדמת והתאמת משקפיים.

בעזרת בדיקה והתאמת משקפיים ניתן לשפר את איכות הראייה, אך עם התקדמות המחלה נדרשת התאמת עדשות קשות ונושמות לתיקון הראייה. על ידי הרכבת עדשות קשות ניתן לתקן את העיוות ולשפר את מצב הראייה בפועל. במצב זה, נדרשת בדיקת מיפוי קרנית להתאמת עדשות מגע –

במרפאת אופטיק ליין יבצעו עבורך בדיקות ראייה על ידי אופטומטריסט מוסמך, בעל רישיון מטעם משרד הבריאות ובעל ניסיון רב. הצוות שלנו ובראשם אבי דנש הינם כאן לשירותך על מנת לתת לך פתרון מעולה ושירות אישי ואמין.

בעיות ראייה בודקים אצל הטובים ביותר