ראיה כפולה – דרך ללא מוצא?

לפני שבוע הגיעו אלינו לחנות אם ובנה בן ה-16. הנער אמר שזה זמן רב שהוא חש כפילות וזה מפריע לו לנהל אורח חיים תקין, יש לו סחרחורות והוא איבד תקווה.

אבי שוחח עם האימא והתברר שהוא התלונן על כפילות כבר מגיל 8, ולאחר שהופנו לניורולוג שאישר שאין סיכון בריאותי, הם מנסים למצוא פתרון אצל אופטומטריסטים, ואורתופטיסטים (מתמחים בתרגילי עיניים), ונראה שלאף אחד אין באמת פתרון.

הנער נראה עייף ומיואש מכל הביקורים והריצות. כאשר המסקנה של חלק מבעלי המקצוע הייתה, שזה המצב ואין מה לעשות עם זה יותר, אלא ללמוד לחיות לצד זה. לפני כשנתיים סיפרה האם שעליהם לבצע תרגילי עיניים והפנתה אותם לאורתופטיסטית מומחית. האורתופטיסטית אמרה שיתכן והיא תעזור להם, אך היא לא מבטיחה.

חשוב לציין שמדובר ב נער שלמרות הכפילות מגיל צעיר, הוא נחשב לתלמיד שהצליח לשמור על ממוצע ציונים גבוה, אלא שהוא מתלונן על עייפות מתמדת, סחרחורות ועתה הוא בגיל שהוא יכול להתחיל ללמוד לנהוג, ואסור לו בגלל מצבו העיני.

אבי, ערך בדיקה מדוקדקת שכללה הערכת מצב הבריאותי של העיניים, חדות ראיה, הערכת איכות הראיה, תנועות עיניים, הערכת הפזילה תוך שימוש בפריזמות.

לאחר בדיקה מורכבת, הוא הגיע למרשם למשקפיים המיוחדות לפזילה במצב דו עיני, כשהוא הרכיב את המשקפיים על פי המרשם שהוא מצא על עיניו של הנער, לפתע הנער התחיל להתרגש. פעם ראשונה מזה שנים שהוא לא רואה כפול. אבי אמר לו להסתובב עם המשקפיים למשך שעה – שעתיים ולראות איך התחושה והאם הוא ממשיך לראות היטב.

לאחר שהוא התרגל למצב החדש, הם אמרו לאבי, שהם לא מבינים למה הם סבלו כל כך הרבה שנים, כשהפתרון נמצא מתחת לעיניים – משקפיים .

אצלנו באופטיק ליין, קודם כל מדברים עם הלקוחות ומנסים להבין את אורח חייהם, שואלים שאלות לפני שמתחילים לבדוק עיניים ובעזרת המכשור המתקדם שברשותנו, מנסים לעשות כל מה שניתן, בלי להתייאש כל כך מהר.

אהבתם? שתפו את הכתבה >>