עיניים עייפות

מליסה, בת 19, הגיעה אלינו כיוון שהיא הרגישה שבזמן האחרון היא רואה מטושטש ולכן היא חושבת שהמספר שלה עלה. היא מרכיבה משקפיים מגיל צעיר, והיא רגילה שהמספר שלה גדל בהתמדה.

היא עובדת רוב הזמן מול מחשב במסגרת עבודתה, ולכן היא גם מרגישה עייפות בלתי נסבלת לאחר יום עבודה. ויותר מזה, במהלך יום העבודה המשקפיים כבר בלתי נסבלות והיא מרגישה שהיא חייבת לעשות הפסקה ולהוריד אותם, כדי להמשיך ולעבוד.

בבדיקה יסודית שערך אופטומטריסט מוסך מר אבי דנש לקח בחשבון שהעבודה שלה מצריכה לעבוד שעות רצופות מול מחשב ברוב שעות היום, ומצד שני היא בחורה צעירה עם כח מיקוד גבוה בעיניים, דבר שמשפיע על הטשטוש שהיא התלוננה עליו וגם על העייפות המציקה.

ערכנו לה בדיקה שכללה מעבר לחדות ראיה, גם בדיקה לכח מיקוד הראיה דו-עיני וחד עיני, בדיקות שכוללות מיזוג, יכולת התכנסות והתבדרות בשילוב עם פילטרים.

אבי הגיע למסקנה, שבמקרה של מליסה, המספר לא עלה שוב, אלא הטשטוש, העייפות וחוסר הנוחות שהיא מרגישה נובע דווקא ממצב בו שתי העיניים לא משתפות פעולה באיזון מושלם, כלומר עין אחת מתאמצת יותר מהשנייה, מצב זה גורם לעייפות המערכת שיכול להתבטא בכפילות מזערית שאינה נראית אך מורגשת כטשטוש. חשוב במקרים כאלה לדעת להתאים משקפיים נכונים ולא סתם לתת משקפיים עם מספר גדול יותר, כי זה פשוט לא נכון.

אלא לגרום למערכת להגיע לשלב איזון מבחינת שתי העיניים, וזה ע”י עדשת פריזמה. עדשה כזאת עוזרת למערכת להירגע, ובמקביל גורמת לעיניים לעבוד נכון וביחד. כשמרכיבים לראשונה משקפיים פריזמתיות זה דורש זמן הסתגלות קצר, אלא שדווקא במקרה של מליסה, היא אמרה לנו שכבר ביום הראשון היא הרגישה בהבדל.

עבודה מול מחשב שהייתה בלתי נסבלת, הסתיימה כיום עבודה מוצלח. היא לא הרגישה שהעיניים מתעייפות ולכן גם לא חשה בטשטוש או בכפילות קלה. המשקפיים היו נוחות לה ולא הייתה לה את התחושה המציקה שהייתה לפני כן.

חשוב מאוד לדעת לעשות בדיקות מקיפות ולהתחשב בשיגרת היומיום של כל אחד כדי לתת את המשקפיים המתאימים ולהפיק מהם את מירב האיכות.

אנחנו ממליצים לכם לערוך בדיקת עיניים אחת לשנה כדי לבדוק את מערכת הראיה באופן יסודי.

אהבתם? שתפו את הכתבה >>