מיגרנה עינית

הגיעה אלינו לקוחה, אביטל, בת 43 לבדיקת עיניים שגרתית, כיוון שמרגישה שרואה מטושטש לרחוק בזמן האחרון. לפני שערכנו לה בדיקת עיניים יסודית שאלנו אותה על שיגרת חייה, היא סיפרה שהיא סובלת ממיגרנות כבר כמה שנים והיא נוטלת אופטלגין בתדירות גבוהה כדי להקל על הכאבים.

מיגרנות, אלו התקפים שנמשכים מספר דקות, במהלך המיגרנה מרגישים טשטוש, ברקים ומעין ראיית “גלים”, אך זה לא תמיד מלווה בכאב ראש. אחד הגורמים למיגרנה יכול להיות מספר שגוי או לא מעודכן במשקפיים, אך בכדי לשלול גורמים נוספים וחמורים יותר, חובה במקביל לפנות לרופא משפחה.

הלקוחה שלנו לא חשבה שיש קשר בין המיגרנות לבין המשקפיים, ערכנו לה בדיקת עיניים יסודית, בשימוש עם מכשיר אלקטרוני חדש ובאמצעות עדשות פילטר מתקדמות, גילינו במהלך הבדיקה שמערכת הראיה שלה רגישה לשינויים קלים, בדקנו חדות ראיה ואת תפקוד המערכת הדו עינית שלה. מצאנו כי אכן יש שינוי משמעותי במרשם שלה והיא כבר כמה חודשים מסתובבת עם מספר שאינו מתאים לה.

הזמנו עבורה משקפי מולטיפוקל מהסוג המתקדם בהתאמה אישית עבורה, שיתן מענה לכל מרחק, כדי להימנע מבלבול או טשטוש בעיקר במעבר בין המרחקים. החלטנו יחד על עדשה שמאפשרת שדה ראיה רחב ויכולת הסתגלות מהירה. בנוסף המלצנו על עדשה מחומר גלם שחוסם קרינה הנפלטת ממכשירי לד, עקב שעות מרובות מול מחשב, כך שהעיניים שלה יהיו פחות יבשות והיא תוכל לעבוד מול מחשב ללא הפרעה של עייפות או חוסר נוחות.

כשמסרנו לה את המשקפיים החדשים, הזכרנו לה לבדוק את המיגרנות אצל רופא משפחה. לאחר כשבועיים היא מתקשרת אלינו לעדכן אותנו, היא אומרת שהיא הסתגלה מהר מאוד למולטיפוקל שלה ויותר מזה, היא הפסיקה ליטול אופטלגין כי המיגרנות פסקו.

במקרה שלה, המיגרנה היתה עינית, והמשקפיים היוו פתרון לבעיה, כמו גם שיפרו את חדות הראיה שלה.

אנו ממליצים להגיע לבדיקת עיניים תקופתית אחת לשנה.

אהבתם? שתפו את הכתבה >>